2015-12-22

Informacja dla osób niepełnosprawnych

Informacje dla osób niesłyszących i głuchoniemych

Dla naszych petentów zapewniamy obsługę przy pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika podczas załatwiania spraw w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Świeciu. Usługa wykonywana przez tłumacza jest bezpłatna.
Potrzebę skorzystania z usługi tłumacza ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się (polski język migowy, system językowo-migowy, sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych) należy zgłosić co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w PIW Świecie (z wyłączeniem sytuacji nagłych) z podaniem proponowanego terminu wizyty, kontaktując się z sekretariatem

-telefonicznie (przy pomocy osoby trzeciej sprawnej komunikacyjnie):
52 331 14 24,
-faksem pod nr 52 331 16 54

-na e-mail: swiecienw.piw@wetgiw.gov.pl

Rejestr tłumaczy polskiego języka migowego, systemu językowo-migowego województwa kujawsko-pomorskiego dostępny jest na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Rejestr tłumaczy języka migowego PZG dostępny jest również na stronie Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych.

Informacje dla osób niepełnosprawnych.

Siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Świeciu znajduję się przy ul. Wojska Polskiego 195a w Świeciu. W chwili obecnej istnieją bariery architektoniczne, uniemożliwiające swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku PIW w Świeciu znajduję się na poziomie chodnika, co umożliwia kontakt z sekretariatem i dalszą obsługę osób niepełnosprawnych.

Informacje na temat załatwiania spraw w PIW udzielane są przez pod numerem telefonu
52 331 14 24

Załączniki

  POMOCY TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO 33 KB (doc) szczegóły pobierz
  POMOCY TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO 126,7 KB (pdf) szczegóły pobierz